Bodrum Beach Resort

 1. Turqi
 2. Egjeu turk
 3. Bodrum
 • Bodrum Beach Resort
 • 32 fotografi

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Bodrum Beach Resort

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Ѓумбет на 35 km од аеродромот Милас и 1 km од центарот на Бодрум.

 • Сместување

  Вкупно 92 соби.

  Стандардни соби (17 m², еден брачен или два единечни кревети и балкон, макс.2+1 дете).

  Соби со кревети на спрат (21 m², брачен кревет и кревети на спрат, балкон, макс. 2+2 деца).

  Фамилијарни соби (40 m², две спални соби – едната со дупли кревет, а другата со кревети на спрат, одвоени со поврзувачка врата, макс. 3+2 деца).

  Супериор соби во главната зграда (35 m², во главна зграда, еден дупли или два единечни кревета, макс. 2+1 дете).

  Сите соби се со LCD-телевизор, сеф (со доплата), телефон, минибар, фен, ламинат, купатило со туш кабина и WC, климатизација.

 • Услуга

  Ноќевање со појадок – шведска маса за појадок во главен ресторан, каде што се служи ручек и вечера со доплата.

  Во текот на денот има и закуски (со доплата).

 • Содржини

  Отворен базен, пикадо, фитнес центар, затворен ресторан, ресторан на отворено, пинг понг, аква парк се користат бесплатно.

  Со доплата: телефон , доктор,  масажа, сеф, сауна, безжичен интернет.

  Хотелот е реновиран 2020 година..

 • Плажа

  Јавна плажа на околу 100 м од хотелот.

  Лежалки и чадори за сонце се со доплата на плажа, а покрај базен се бесплатни.

  Крпите се со депозит, а секоја промената се наплаќа.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni