Dragut Point North Hotel - All Inclusive

 1. Turqi
 2. Egjeu turk
 3. Bodrum
 • Dragut Point North Hotel - All Inclusive
 • 32 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Dragut Point North Hotel - All Inclusive

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Тургутреис, на 55 км од аеродромот и 20 км од центарот на градот.

 • Сместување

  Стандардна соба (16 м², без балкон, макс. 2 лица). Собите имаат клима, купатило со туш, фен, сеф, мини фрижидер, керамички под. Секојдневно се чисти, а постелнината и крпите се менуваат три пати неделно. 

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек и вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци на точење, кафе и чај во текот на денот. Со доплата се увозни пијалоци, флаширани пијалоци, енергетски пијалоци, свежо цедени сокови, и сѐ останато што не е наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан, À La carte ресторани, барови низ хотелскиот комплекс, слаткарница.

  Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен. Со доплата е сѐ останато што не е наведено во концептот.

 • Плажа

  Посебен песочен дел од јавна плажа, со бесплатни лежалки и чадори за сонце.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за возрасни и деца, турска бања, сауна, турска бања, фитнес. Со доплата се масажи и третмани во СПА центар, спортови на вида, и сѐ останато што не е наведено во концептот.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Lokacioni