Hyde Bodrum

 1. Turqi
 2. Egjeu turk
 3. Bodrum
 • Hyde Bodrum
 • 21 fotografi

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Hyde Bodrum

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Торба, на околу 6 km од Бодрум и на 25 km од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 223 соби распоредени во 4 блика на 3 ката и бунгалови.

  Стандардна соба со поглед на градина (19 m², поглед кон копно, француски кревет, софа, купатило, макс. 2 лица).

  Делукс соби (36 m², во главната зграда, поглед кон базен, француски кревет или два единечни кревета, софа, купатило, макс. 2+1 лице).

  Делукс џакузи соби (36 m², поглед кон базен, француски кревет или два единечни кревета, софа, купатило, макс. 2 лица).

  Swim up соби (36 m², во главна зграда, поглед и пристап до заеднички базен, француски кревет, софа, купатило, макс. 2 лица).

  Јуниор џакузи соба (65 m², во главна зграда, поглед кон базен, француски кревет, купатило, макс. 2 лица).

  Бунгалови (45 m², поглед кон копно / градина, француски кревет, купатило, макс. 2 лица).

  Соби за лица со попреченост.

  Сите соби имаат приватно купатило со туш, фен, сеф, мини бар (секојдневно се полни со вода и сокови), клима, електричен бокал, сет за кафе и чај, влечки, ЛЦД ТВ со стелитски канали, телефон, мермерен под, балкон или тераса.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, полноќна закуска, коктел за добредојде, закуски во текот на денот, закуски во бар на плажа, сладолед во одредено време од денот, слатки и колачи, À la carte ресторани со морска и италијаснак кујна (еден е бесплатен за мин. престој од 6 ноќевања, и потребна е претходна резервација), локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, пијалаци во диско.

  Со доплата се: премиум и некои увозни пијалаци, флаширани пијалаци, пијалаци во шише и лименка, свежо цеден сок, специјални домашни и увозни вина и шампањи, услуга во соба, повторно користење на À la carte рестораните.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторани со морска и италијанска кујна, барови низ хотелскиот комплекс, бар на плажа, диско.

  Со доплата се: доктор и медицински услуги, перење алишта и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, изнајмување кола.

  Wi-Fi интернет е бесплатен низ целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.

  Кабаните на плажа се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, релакс базен, турска бања, сауна, шок туш, фитнес центар.

  Со доплата се: масажи и третмани во СПА центарот, спортови на вода.

  Забавни програми во текот на денот, тематски вечери, забави на плажа, диско, музика во живо.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга

Lokacioni