Kefaluka Resort

 1. Turqi
 2. Egjeu turk
 3. Bodrum
 • Kefaluka Resort
 • 70 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Kefaluka Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на 10 км од Тургутриес, 25 км од центарот на Бодрум и на 60 км од аеродромот во Бодрум.

 • Сместување

  Вкупно 384 соби.

  Стандардни соби (27 м² , една спална соба најчесто со два единечни кревета, едно купатило, балкон, макс. 2+1 лице).

  Фамилијарни соби (30-34 м², една спална и софа, едно купатило, балкон, макс. 2+2 или 3 возрасни).  

  Поврзани соби (54 м², две поврзани соби, еден дупли кревет и два единечни кревета, едно купатило, балкон, макс. 2 +2 или 4 возрасни).

  Делукс соби (36 м², една спална соба, едно купатило, балкон, макс.2+1).

  Јуниор апартмани (52-56 м², една спална и една дневна соба, одвоени со параван, едно купатило, балкон или тераса, макс.2+1 или 3 возрасни).

  Фамилијарни апартмани (48 м² со балкон или 78 м² со тераса, една спална и една дневна соба, одвоени со врата, едно купатило, макс 2+2 или 3 возрасни лица),

  Супериор апартмани (126 м², 2 спални соби, две купатила, соба и купатило за послуга, скали, секојдневно менување крпи и постелнина, секојдневно чистење, макс. 4 лица),

  Престиж апартмани (186 м², 3 спални соби, 3 купатила, соба и купатило за послуга, џакузи, скали, приватен базен, секојдневно менување крпи и постелнина, секојдневно чистење, макс. 6 лица),

  4 соби за лица со попреченост.

  Сите соби имаат клима, LCD / сателитска TV, мини бар (секојдневно се дополнува со вода, пиво и безалкохолни пијалоци), сеф, сет за чај и кафе, купатило со када или туш кабина, огледало за шминкање, фен, балкон, секојдневно менување крпи и постелнина, секојдневно чистење. Скоро сите соби имаат поглед на море.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужинки во главен ресторан, свежо цеден сок од портокал за време на појадокот,  Пет À La Carte ресторани (мексикански, кинески, турски, италијански, медитерански) еднаш бесплатно за мин. 5 ноќевања со претходна резервација, бар на платформа, покрај базен, сладолед во одредено време од денот, закуски, детски ресторан, слаткарница, Moonlight клуб.

  Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци и некои увозни пијалоци се вклучени во концептот и достапни 24 часа, во периодот од 00.30-06.00 храна се служи само во Agora ресторанот.

  Со доплата се сите пијалоци кои што не се вклучени во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан, À La Carte ресторни

 • Плажа

  Има вкупно 3 плажи. Хотелска плажа, ,,holliday vilagge” плажа и ,, тивка плажа”. Ultra all концептот важи само за хотелската плажа. Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Два базена за возрасни, еден затворен базен и базен за деца со лизгалка, турска бања, фитнес центар. СПА услуги и масажа со доплата. Посебна атракција е Мини Бодрум во рамките на комплекост и место за собирање во секое време од денот и го носи духот на Бодрум во хотелскиот комплекс.

  Мини клуб за деца од 04-07 години, макси од 8-11 год и клуб за тинејџери од 12-16 год со разновидни активности и забави инспирирани од природата, претстави, олимписки игри, игри како што се барање на закопно богатство, гусарски денови, излет во село, мини диско и сл.

  Доплата за спортови на вода, часови по нуркање, сквош, тениско игралиште, доктор, услуги за перење и хемиско чистење, доктор, услуга во соба, изнајмување на велосипед.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni