LABRANDA TMT Bodrum

 1. Turqi
 2. Egjeu turk
 3. Bodrum
 • LABRANDA TMT Bodrum
 • 37 fotografi

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth LABRANDA TMT Bodrum

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Бодрум, на околу 35 km од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 329 соби.

  Стандардни соби (24 m², макс. 2 + 1 дете).

  Стандардни анекс соби (20-24 m², макс. 2 + 1 дете, во анекс делот на хотелот, на рид).

  Фамилијарни соби (38 m², две спални соби одвоени со врата, макс. 4 лица).

  Супериор соби (34 m², поголеми од стандардните соби, една спална соба, едно купатило, макс. 3+1 лице).

  3 соби за лица со попреченост.

  Фамилијарните и стандардните соби од анекс делот се околу 100 метри од централниот дел на хотелот.

  До нив се стигнува со лифт преку пешачки мост и скали.

  Сите соби имаат купатило со туш, фен, огледало за шминкање, сет за бања, мини бар (се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци), сеф, ТВ со национална и интернационална програма), сет за кафе и чај, клима, телефон, балкон или тераса.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќна супа, детско бифе во главен ресторан (за вечера), таверна снек бар, италијански и морски ресторан, ѓомлезе, слаткарница, локални стандардни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредено време од денот, попладневно кафе и чај.

  Со доплата се: премиум пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, шампањ, енергетски пијалоци, услуга во соба, коктели, À a carte ресторани со претходна резервација и со доплата, и сѐ она што не е наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, барови низ хотелскиот комплекс – на плажа, во лоби, покрај базен, À a carte ресторани.

  Со доплата се: доктор, чување деца, телефон, факс, перење и хемиско чистење, фризер, продавници.

  Wi-Fi интернет е достапен во лоби и на јавните површини од хотелот.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња.

  Лежалки, чадори и крпи се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, 2 тобогана, џакузи, фитнес центар, турска бања, парна бања, сауна, пинг понг, пикадо, одбојка на плажа, кошарка.

  Со доплата се: сите спортови на вода, масажа и услуги во центарот за убавина.

  Дневни активности, вежби и вечерни  забави и забавни програми со стручен тим за анимација. За деца има мини клуб од 4-12 год, мини диско со обучен тим.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni