Prive Hotel Bodrum

 1. Turqi
 2. Egjeu turk
 3. Bodrum
 • Prive Hotel Bodrum
 • 38 fotografi

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Prive Hotel Bodrum

 • Положба

  Хотелот се наоѓа на околу 1 km од центарот на Бодрум, и на околу 40 km од аеродромот.

 • Сместување

   Вкупно 150 соби сместени во една главна зграда на 7 ката.

  Стандардни коридор соби (19 m², една спална соба со дупли или два единечни кревета, купатило, макс. 3 лица).

  Стандардни соби со поглед на море (19 m², една спална соба со дупли или два единечни кревета, купатило, макс. 3 лица).

  Јуниор апартман со поглед на море (35 m², една спална, една дневна соба, купатило, макс. 3 лица, ВИП услуга - експресно чекирање, приватна асистенција, шише вино во собата при пристигнување, појадок во соба (еднаш за врме на престојот и на барање), приоритет при резервација во À la carte рестораните, секојдневно полнење на мини барот, свежо овошје и пецива во соба секој ден, електричен бокал, сет за кафе и чај, избор од повеќе чаеви и кафе, ВИП сет со козметички производи, влечки, бањарка, шамивче, крпа за на плажа, местење на креветот и сл).

  Соби за лица со попреченост

  Собите имаат приватно купатило со туш, фен, бањарки, влечки, сет за кафе и чај, сеф, клима, мини бар (секојдневно се полни со сокови, пиво, минерална вода, лимонада, кикиритки), сеф, филтер за вода, ЛЦД ТВ, музички канали, пегла и даска за пеглање се достапни на барање. Гостите од сите типови соби добиваат Prive асистенција за време на одморор.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено –шведска маса за појадок, ручек, вечера, полноќно бифе, диететско бифе и кулинарско шоу во главниот ресторан, детокс сокови, закуски во барот на плажа, сендвичи во лоби барот, слаткарница, сладолед во одредено време, пакуван сладолед, кафетерија, дел за свежо овошје, гозлеме, À la carte ресторани се со претходна резервација и еднаш за време на престојот, шише вино во À la carte ресторан, шампањ и лимонада при пристигнување, локум и јагоди со чоколадо, вода и влажни марамчиња на заминување (за гостите што користат сопствен превоз).

  Со доплата се: премиум и луксузни пијалаци што не се на менито, услуга во соба, наргиле, повторна употреба на À la carte рестораните.

 • Содржини

  Ресторани на отворено и затворено, главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторани, бар на плажа, слаткарница, кафетерија, лоби бар.

  Со доплата се: доктор на барање, перење алишта, мини маркет, фотограф, изнајмување кола, телефон, факс.

  Wi-Fi интернет е бесплатен во собите и општите простории на хотелот.

 • Плажа

  Приватна хотелска плажа со песок и ситни камчиња, со платформа.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.

  Има лифт за во море и базен за лица со попреченост.

 • Спорт и забава

  Базени, билијард, пикадо, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг.

  Со доплата се: масажи, третмани за тело и лице во СПА центарот, спортови на вода.

  Забавни програми во текот на денот, ДЈ забави, жива музика и шоу (6 пати неделно).

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni