Royal Asarlık Beach Hotel & Spa

 1. Turqi
 2. Egjeu turk
 3. Bodrum
 • Royal Asarlık Beach Hotel & Spa
 • 65 fotografi

>More detailed information about the hotel such as location, accommodation, service, beach, contents, sports and entertainment can be found in the text below. If you have additional questions, feel free to contact us by phone or via email in one of our agencies. <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-

Rreth Royal Asarlık Beach Hotel & Spa

>More detailed information about the hotel such as location, accommodation, service, beach, contents, sports and entertainment can be found in the text below. If you have additional questions, feel free to contact us by phone or via email in one of our agencies.
 • Location:

  Хотелот се наоѓа во Ѓумбет во Бодрум, на 35 км од аеродромот Милас и на 3 км од центарот на градот.

 • Accomodation:

  Вкупно 351 соба. Сите соби имаат климатизација, минибар (само сокови на пристигнување), бесплатна Wi-Fi мрежа и сеф (со доплата.

  Стандардна соба (18-20 м², макс. 2+1 лица, модерно или класично опремени соби, во главната зграда на пет ката со поглед на море и градина, од кои два се соодветни за користење на лица со попреченост).

  Во собите има мини бар, сателитска ТВ, сеф, телефон, купатило со када, фен, керамички или паркетен под, балкон.

  Relax соба (20-28 м², дел за релаксација, ентериер со сино-бела декорација, минибар, електричен бокал, сет за чај и кафе, сателитска ТВ, сеф, клима уред, телефон, туш кабина, фен, паркетен под и балкон).

 • Service:

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ран и доцен појадок, ручек, вечера, закуски во текот на денот, слаткарница (во одредено време од денот), полноќна закуска и сендвичи, стандардни локални алкохолни и безалкохолни пијалоци (по избор на хотелот), детско и диететско мени во главниот ресторан, À la carte ресторани (со претходна резервација и еднаш во текот на престојот), кафе, чај.

  Со доплата се, увозни пијалоци, пијалоци во шише или лименка, свежо цедени сокови, услуга во соба и сѐ останато што не е наведено во концептот.

 • Facilities:

  Главен ресторан за шведска маса, À la carte ресторани (рибен, италијанска, турска и кинеска кујна), бар во лоби, на плажа, диско, барови низ хотелскиот комплекс.

  Со доплата се доктор, перење и хемиско чистење, телефон и факс, чување деца, фризер, продавници, фотограф, и сѐ останато што не е наведено. Wi-Fi интернет е бесплатен во хотелот.

 • Beach:

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња.Лежалки и чадори за на плажа се бесплатни.

 • Sport/Entertainment:

  Отворени базени, сауна, турска бања, парна соба, пинг понг, фитнес центар, диско (за влез од 23.00-01.00), детско игралиште.

  Со доплата се спортови на вода, џакузи, масажи и третмани на лице, спортови на вода, и сѐ останато што не е наведено.

  Забавни програми во текот на денот и навечер, игри покрај базенот, пикадо, претстави, кабаре, натпревари, турска вечер.

 • Hotel website

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni