Hawaii Caesar Aqua Park

 1. Egjipt
 2. Deti i Kuq
 3. Hurgada
 • Hawaii Caesar Aqua Park
 • 48 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Hawaii Caesar Aqua Park

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на околу 18 км од аеродромот во Хургада, околу 22 км од новиот дел на Хургада – Мемша, а од Сакала (стариот дел) е оддалечен околу 15 км. Хотелот се протега на површина од 70 000 м², и има 459 соби. Отворен е во 2017 годиниа, а реновиран во 2019. Освен главниот ресторан, има и италијански, кинески и рибен ресторан, ресторан на плажа и неколку барови. За деца 4-12 год има мини клуб, детски базен, игралиште, аква парк, мини диско, детско мени во главниот ресторан.

 • Сместување

  Хотелот има 459 соби и сите имаат балкон / тераса, сателитска ТВ, клима, мини бар, сеф, електричен бокал.

  • Стандардни соби се со големина од 34 – 49 м², со директен или делумен поглед на море или на базен.
  • Стандардните соби со делумен поглед Стандардните соби со делумен поглед на море се 34 м²

  Со доплата се телефон, услуга во соба, Wi-Fi интернет, мини бар (едно шише вода по лице е бесплатно).

 • Услуга

  Сѐ вклучено шведска маса за појадок, ручек, вечера, касна вечера. Во хотелот има неколку ресторани – кинески, рибен и италијански ресторан. Гостите може да користат и неколку барови низ хотелскиот комплекс. Во концептот се вклучени закуски, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. Со доплата се свежо цедени сокови, наргиле, турско кафе, коктели, увозни алкохолни пијалоци, À la carte ресторани, пијалоци во Sports Bar и во дискотеката Fun Pub, како и други работи што не се наведени во концептот.

 • Содржини

  Доктор, фризер, перење и пеглање алишта, банкомат, конференциска сала.

 • Плажа

  Хотелот има сопствена плажа. Гостите на хотелот може бесплатно да користат лежалки и чадори за сонце на плажата. Мал дел е со корален гребен, а поголемиот дел во зоната за пливање е плитка вода. Задолжително е носење обувки за во вода.

 • Спорт и забава

  Хотелот има базени за возрасни и деца (13 отворени базена), аква парк со 25 тобогана. Во текот на зимската сезона големиот базен се загрева (во зависност од временските услови и пополнетост на хотелскиот капацитет). Има одбојка на плажа, кошарка, аеробик, пикадо, дневни и вечерни анимации. Wi-Fi интернетот е бесплатен во лобито на хотелот. Со доплата е центарот за нуркање, интернет центар, сквош, спортови на вода, билијард и останати работи кои што не се наведени во концептот. Во рамките на Health Club може бесплатно да се користи теретана. Масажа, сауна и останати третмани се со доплата.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni