Palm Beach Resort

 1. Egjipt
 2. Deti i Kuq
 3. Hurgada
 • Palm Beach Resort
 • 38 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Palm Beach Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на 7 км северно од Хургада и 22 км јужно од El Gouna.

 • Сместување

  Вкупно 395 соби.

  • Стандардни соби (24 м², поглед на базен или градина, една спална, едно купатило, макс. 2+2).
  • Фамилијарни соби (50 м², поглед на базен или море, две соби – едната со два единечни кревета, а другата со дупли кревет, макс. 3+2).

  Сите соби се опремени со дупли кревет или два кревети и дополнително легло. Сите соби се опремени со купатило када/туш, фен, клима уред, SAT TV, балкон/ тераса.

 • Содржини

  Главен ресторан ,,Las Palmas’’. Голем број на барови во лоби, покрај базен, на плажа.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа.

 • Спорт и забава

  Базени за деца и возрасни, клуб за деца, аниматори, фитнес, тениски терен, пикадо, пинг-понг. Со доплата: спа центар, сауна, џакузи, салон за убавина, хемиско.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni