The Desert Rose Resort

 1. Egjipt
 2. Deti i Kuq
 3. Hurgada
 • The Desert Rose Resort
 • 42 fotografi
 • Rekomandimi ynë

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth The Desert Rose Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е околу 16 км оддалечен од центарот на Хургада, и на 15 минути возење од аеродромот. Целиот хотелски комплекс зафаќа површина од околу 300 000 м². DESERT ROSE HOTEL во Хургада, позната како “бисерот на Египетското крајбрежје”, со преку 350 сончеви дена во годината, е најзначајниот туристички центар на Египет на западната страна од Црвеното Море.

 • Сместување

  Хотелот има 912 соби – 872 стандардни и супериор соби и 40 апартмана.

  • Стандардни соби
  • Супериор соби

  Во сите соби има клима, сеф, сателитска ТВ, мини бар, фен за коса. Гостите во супериор собите имаат бесплатен Wi-Fi.

 • Услуга

  Сѐ вклучено шведска маса за ран појадок, појадок, ручек, вечера и касна вечера во The Palm Restaurant. Покрај галвниот ресторан, хотелот има и 4 À la carte ресторани (гостите можат да користат ручек или вечера, повеќе пати за време на престојот, со претходна резервација) – La Dolce Vita (италијански), Il Delfino (рибен), Fattoosh (либански) и El Ranchero (мексикански). Гостите може да ги користат и баровите Tropicana, Club Soda, Sunset Bar, Blue Lagoon, Sand Bar, Sea Breeze, Rose Bar, Harry’s Bar, The Dance Club, Bella Vista i Ali Baba. Во концептот се вклучени и ужини, сладолед, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. Со доплата се увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, Ali Baba барот, појадок во IL Delfino, и сѐ друго што не е наведено во концептот.

 • Содржини

  Хотелот има 3 големи базена – базен без активности, олимписи и базен со анимација, дел од базенот е за деца и има два тобогана, аква парк со тобогани. Безенот со анимации и аква парк се загреани за време на зимската сезона (во зависност од временските услови и пополнетост на капацитетот на хотелот). Од останати активности има пинг понг, терени за фудбал. Бока, кошарка, тенис (опрема за тенис и осветлување на теренот се наплаќа), одбојка на плажа, гимнастика во вода, зумба, степ аеробик, караоке, часови за стомачен и латино танц, како и многу дневни и вечерни анимации, мини диско, банкомат. Интернетот е бесплатен во супериор собите и на јавните места од хотелот. Со доплата е СПА центар, брз интернет, фризерски салон, доктор, шатл превоз до центарот на Хургада, интернет клуб. Хотелот располага и со 2 конференциски сали.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа, долга околу 1 км во облик на лагуна и е совршена за семејства со деца. Покрај главната плажа во лагуната, хотелот има и две помали плажи на отворено море. Еден дел е со корален гребен (се препорачува носење обувки за во вода).

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni