Ananas Hotel

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Ananas Hotel
 • 27 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Afer plazhit
 • Qendra e qytetit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë e hapur
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Ananas Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија на 130км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 241 соба.

  • Стандардни Соби: (една спална и едно купатило, макс. 2+1).

  Сите соби се со приватно купатило, туш кабина и фен, клима, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), керамички и паркетен под, сателитска телевизија и музички програми, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за доручек, ручек, попладневна закуска, торта и чај, вечера и супа во вечерните часови. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10 до 23ч. Не е вклучено: увозни пијалоци и пијалоци кои не се на менито, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, турско кафе, сите пијалоци после 23ч, пијалоци во диско клубот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, бар на базен, диско клуб. Доктор на барање, услуга за перење алишта, телефон, факс, интернет, изнајмување кола се со доплата. Интернет во лобито на хотелот е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелот има приватна плажа на 70м од хотелот со бесплатни лежалки и чадори за сонце. Крпи за плажа не се достапни. Има тунел под патот до плажата.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, лизгалки, фитнес, пинг понг, турска бања (одредени часови), сауна, одбојка на плажа. Спортски игри, масажа билијард со доплата. Забавни програми и мини клуб за деца од 4 до 12год.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Клуб за деца

Lokacioni