Club Hotel Titan

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Club Hotel Titan
 • 19 fotografi
 • Afer plazhit
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë e hapur
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Fitness

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Club Hotel Titan

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Махмутлар на 16 km од Аланија и 150 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

   Вкупно 161 соба.

  Стандардни соби (15-21 m², една спална соба со брачен кревет или два единечни кревета, еден кревет на склопување, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Фамилијарна (32-48 m², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, клима систем, телефон, мини бар (обична и минерална вода се полни секој ден), сеф, сателитска ТВ со музички канали, ламинат или керамички под и балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна закуска, вечера, закуска доцна навечер и ран појадок до 06.00 часот. Сите локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни од 10.00 - 24.00 часот, само барот покрај базенот е отворен 24/7, сладолед во одредени часови, снек бар на плажа од 10.00 – 18.00 часот.

  Не се вклучени: увозни пијалоци кои не се на менито, премиум пијалоци, флаширани пијалоци, пијалоци во лименка, специјални вина, коктели, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, лоби бар, бар покрај базен, закуски на плажа.

  Не се вклучени: Доктор, фризер, продавници, телефон и факс, сеф на рецепција, интернет кафе, изнајмување кола, чување деца, перење алишта.

  WI-FI интернет конекцијата на јавни површини е бесплатна.

 • Плажа

  Приватна хотелска плажа со песок и мали камчиња.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни. До плажата има подвозник.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, одбојка на плажа, пинг-понг, тениско игралиште.

  Не се вклучени: Масажа, спортови на вода, билијард, рефлектори за тениско игралиште, школа за нуркање дополнително.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4 – 12 години, детско игралиште, Мини диско навечер.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni