Club Kastalia Holiday Village

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Club Kastalia Holiday Village
 • 84 fotografi
 • Aqua park
 • Animacion
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazhi me guralecë
 • Fitness & SPA

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Club Kastalia Holiday Village

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Конакли, на 12 km од центарот на Аланија и на 113 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 416 соби во 2 згради и клубски дел.

  Клуб економски соби (16 m², се наоѓаат во бунгалови, на приземје, без балкон, со една спална соба со фрацуски кревет или два единечни кревети, едно купатило, макс.2 лица).

  Клуб стандардни соби (16 m², се наоѓаат во бунгаловите, една спална соба со француски кревет или два единечни кревети, едно купатило, балкон или тераса, макс.2 лица).

  Клуб фамилијарни соби (30 m², се наоѓаат во бунгалови, една соба со француски кревет, друга соба со два единечни кревети, поврзани со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Супериор соби (30 m², се наоѓаат во главната зграда, една спална соба со фрацуски и еден единечен кревет, едно купатило, макс. 2+1 лица).

  Супериор фамилијарни соби (48 m², во главна зграда, една соба со фрацуски кревет и друга соба со два единечни кревети, поврзни со врата, едно купатило, макс. 4 лица) 

  5 соби за лица со попреченост

   Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, централна клима во супериор собите и сплит клима во клубските соби, телефон, мини бар (се дополнува со вода и безакохолни пијалаци секој ден), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, керамички под, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – 24 часа услуга - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, чај, кафе и колачи во утринските и попладневните часови, ноќни закуски до 07.00 часот наутро, сладолед во одредени часови во денот, сите локални и одредени увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци 10.00-24.00 часот.

  Не е вклучено: сите увозни пијалаци, флаширани пијалаци, свежо цедени сокови, пијалаци на плажа, Витамин бар и во ноќниот клуб.  À la carte ресторан со претходна резервација еднаш во текот на престојот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторан, лоби бар, бар покрај базенот, бар на плажа.

  Не е вклучено: Доктор (на барање), чување деца, перење алишта, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, изнајмување кола, компјутерски игри.

  Wi-Fi интернет е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори и крпи се бесплатни.

  Приватните павилјони се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, тобогани,  фитнес центар, турска бања, пинг понг, одбојка на плажа.

  Со доплата: спортови на вода, тениски игралишта и осветлување на истите, центар за убавина, сауна, масажи, билјард.  


  Забавни програми во текот на денот, натпревари, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 4-12 години, навечер мини диско 

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni