Haydarpasha Palace

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Haydarpasha Palace
 • 42 fotografi
 • Aqua park
 • WiFi falas
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Haydarpasha Palace

 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во Турклер на 25 km од Аланија и 100 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 592 соби.

  Стандардни соби (26-32 m², макс.2+1 лица, eден француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило).

  Економски соби (20-24 m², макс.2 лица, една спална и едно купатило).

  Супериор соби (34 – 38 m², макс.2+2 лица, голема спална соба со гарнитура за седење, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Фамилијарни соби тип А (39 – 47 m², макс. 4 лица, со две спални соби и едно купатило).

  Фамилијарни соби тип Б (47-64 m², макс.4+1 лица, две спални соби, две купатила).

  Фамилијарни дуплекс соби (43-78 m², макс.4+1 лица, на долниот кат имаат еден дупли кревет, на горниот кат има два единечни, две купатила, макс. 4+1 лице).

  Сите соби се со купатило со туш, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (вода, сокови и пиво се дополнува секој ден) електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, ламинат на под, сателитска ТВ и музички канали, балкон, Wi-Fi интернет конекција (со слаба брзина).

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина во текот на денот и попладне, вечера, закуски касно навечер, ран појадок, сите локални и стандарни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, сладолед во одредени часови, Снек бар на плажа од 10-18.00ч.

  Со доплата се: Луксузни увозни пијалаци, пијалаци кои што не се на менито, свежо цедени сокови, флаширани пијалаци, услуга во соба, специјални вина, À la Carte ресторани со претходна резервација.

 • Содржини

  Главен ресторан во шведска маса, бар со ужина на плажа, À la Carte ресторани: турска, италијанска, рибен ресторан, барови низ целиот хотелски комплекс, диско бар.

  Со доплата се: Доктор, перална и хемиско чистење, чување деца, телефон, факс, интернет и компјутески игри, продавници, изнајмување кола.

  Wi-Fi интернет конекција (со слаба брзина) во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со ситни камчиња.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, полуолимписки затворен базен, аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, одбојка на плажа, пинг понг, гимнастика.

  Со доплата се: Масажа, Wellness и СПА центар, спортови на вода, куглање, билијард, комјутерски игри.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и базен, вечерни шоу програми, специјални програми за деца.

  Мини клуб за деца од 4-11год, детско игралиште, мини диско навечер.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni