Hotel Monte Carlo

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Hotel Monte Carlo
 • 35 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Hotel Monte Carlo

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во областа Обагол, 1км од центарот на Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 120 соби во главната зграда и во Анекс зградата.

  • Стандардни соби RHO (16 м², 1 спална и 1 купатило, макс 2+1 лица),
  • Фамилијарни соби (28 м², 1 голема соба со француски кревет + 2 единечни кревети, макс 2+2 лица).

  Сите соби се опремени со сопствено купатило со туш кабина и фен, клима, телефон, сеф (се доплаќа), мини бар (само вода при пристигнување), сателитска ТВ и музички канали, балкон. Собите во анексната зграда имаат подови со плочки, во главната зграда со тепих. Анексната зграда е сместена на 70 м од главната зграда, гостите ги користат сите содржини заедно од двете згради.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, торти, чај и кафе попладне, локлани лахохолни (ракија, џин, водка, наливно вино, пиво) и безалхохолни пијалоци од 10:00 до 23:30 часот. Се доплаќа: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, сладолед, храна и пијалоци после 23:30, свежо цедени сокови, храна и пијалоци на плажата (освен вода, кафе, чај и концентрирани овошни сокови).

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, бар на плажа, лоби бар. Доктор на барање, телефон, факс, интернет катче, изнајмување кола се доплаќаат. Wi-Fi интернет во лоби е бесплатно.

 • Плажа

  Приватна песочна и камчеста плажа на 70-150 м (во зависност од тоа во кој дел од хотелот сте сместени) од хотелот, преку пат, со тунел под земја, опремена со лежалки и чадори за сонце кои се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворен базен со посебен дел за деца, 2 водни лизгалки, пинг понг, одбојка на плажа. Турска бања, сауна, масажа, билјард, спортови на вода на плажа се доплаќаат. Мини клуб за деца од 04-12 години.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni