Infinity Beach Alanya

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Infinity Beach Alanya
 • 34 fotografi
 • Afer plazhit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë e hapur
 • Plazhi me guralecë
 • Kids free

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Infinity Beach Alanya

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Конакли на 15 km од Аланија и 120 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 80 соби.

  Стандардни соби (16+22 m², една спална, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, систем за климатизација (работи според временски услови), телефон, мини бар (само вода), сеф (со доплата), керамички под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, торта, кафе и чај во попладневните часови, локални алкохолни и безалкохолни пијалаци до 22:00 часот. Бар на плажа од 10:00 до 18:00 часот со вода и концентрирани овошни сокови.

  Не е вклучено: увозни пијалаци, флаширани пијалаци, коктели, свежо цедени сокови, сладолед, турско кафе, услуга во соба, сите пијалаци после 22:00 часот се со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар и бар покрај базен.

  Доктор, изнајмување кола се со доплата.

  Wi-Fi интернетот се наплаќа.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња на 150 m од хотелот.

  Лежалки и чадори за сонце се бесплатни, крпи за плажа се со депозит.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, тобоган, пинг понг, турска бања, одбојка на плажа се бесплатни.

  Со доплата: сауна, масажа, спортови на вода.

  Забавни програми во текот на денот и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 4 до 12 години, детско игралиште, мини диско навечер.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште

Lokacioni