Kaila City

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Kaila City
 • 19 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Kaila City

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Обагол на 3 км од центарот на Аланија и 135 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 123 соби.

  Стандардни соби (28 м², една спална соба со брачен кревет и еден единечен, едно купатило, макс 2+2 лица).

  Големи соби (38 м², една голема спална соба со брачен кревет, два единечни кревети и една софа, едно купатило, макс 4+1 лица).

  Фамилијарни соби (42 м², две спални одвоени со врата, едно купатило, макс 4 лица).

  Сите соби се со приватни купатила со туш кабина, фен, клима уред, телефон, мини бар (со вода се дополнува секој ден), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, керамички под, балкон, WI-FI интернет е бесплатен.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе и чај, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 до 24.00 часот, сладолед во одредени часови во текот на денот, безалкохолни пијалоци во барот на плажа од 10.00-17.30 часот.

  Не се вклучени: сите видови увозни пијалоци, свежо цедени сокови, разни видови специјални кафиња, специјални вина, специјални коктели, услуга во соба, пијалоци во шише и лименка.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, бар покрај базен, бар на плажа.

  Доктор, чување деца, перење и пеглање алишта, телефон, факс, интернет, продавници, фризер, изнајмување кола се со доплата.

  WI-FI интернет е бесплатен во собите и заедничките простории во хотелот.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња на 100 м од хотелот. Лежалки, чадори и крпи за на плажа се бесплатни. Има тунел под патот до плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени со дел за деца, тобоган, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг-понг.

  Со доплата: спортови на вода, масажи, Wellness центар.

  Забавни програми во текот на денот, организирани вечерни шоу програми три пати неделно. Мини клуб за деца од 4-12 години, игротека.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Lokacioni