Kleopatra Arsi Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Kleopatra Arsi Hotel
 • 20 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Afer plazhit
 • WiFi falas
 • Qendra e qytetit
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Pishinë e hapur

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Kleopatra Arsi Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија, на 125км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 73 соби.

  • Стандардни соби

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневно колаче, чај и кафе, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 -23:00. Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, храна и пијалоци на плажа, сладолед, турско кафе, флаширани пијалоци и пијалоци во лименка.

 • Содржини

  Главен ресторан, лоби бар, бар покрај базен, сеф на рецепција, доктор, телефон, факс, интернет, перална, WiFi е бесплатно.

 • Плажа

  Јавна плажа на 80м од хотелот. Влез, лежалки и чадори за сонце со доплата. Лежалките и чадорите за сонце покрај базен не се наплаќаат. Пешкири за плажа не се достапни.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за деца, пинг понг. Со доплата: турска бања, сауна, масажа, билјард, спортови на вода.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni