Kleopatra Micador

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Kleopatra Micador
 • 33 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Afer plazhit
 • Qendra e qytetit
 • Pishinë e hapur
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Kleopatra Micador

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Аланија, во центарот на градот и на 120 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 85 соби.

  Сите се стандардни соби (24 m², една спална, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш и фен, сплит клима систем, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, ламинат под, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено - шведска маса за појадок, ручек, попладневна торта и кафе, вечера, локални домашни алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10.00 - 22.00 часот.

  Не е вклучено: увозни пијалаци, свежи овошни сокови, сладолед, храна и пијалаци после 22.00 часот и храна и пијалаци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен, лоби бар.

  Доктор, перална, телефон, факс, интернет, изнајмување кола, продавници се доплаќаат.

  WI-FI интернет конекцијата е со доплата.

 • Плажа

  Песочна плажа е на 200 метри од хотелот. Лежалки и чадори за сонце со доплата.

  Лежалките и чадорите за сонце покрај хотелскиот базен се бесплатни.

  Има пат помеѓу хотелот и плажата.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца.

  Фитнес сала и турски бања, сауна, масажа, билијард, спортови на вода на плажа се доплаќаат.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште

Lokacioni