Monart City Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Monart City Hotel
 • 21 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Afer plazhit
 • Qendra e qytetit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë e hapur
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Monart City Hotel

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија, 125 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 181 соба во главната зграда која се состои од три блока.

  Удобни соби (18 – 24 m², лоцирани во C блок, една спална соба со француски кревет или два кревети + еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1 дете).

  Комфорни соби (14 – 16 m², една спална соба со француски кревет, едно купатило, макс. 2 лица).

  Супериор комфорни соби (15-22 m², реновирани, една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, поглед на море, бањарки, сет за кафе и чај, бесплатен сеф, мини бар со вода при пристигнување, масажа од 20 минути еднаш во престој, макс.2+1 дете + бебе).

  Сите соби имаат сопствено купатило со туш кабина и фен, сплит клима, мини бар (вода при пристигнување), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни колачи, вечера, ужина доцна навечер. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10:00 - 24:00 часот, À la Carte ресторан со претходна резервација и еднаш во престој, бар на плажа (пиво, вино и безалкохолни пијалаци) од 10:00 - 18:00 часот, сладолед во одредени часови.

  Не се вклучени: увозни пијалаци, специјални коктели и вина, свежо цедени сокови, услуга во соба. (За помалку од 25 гости во хотелот ќе биде поставено мени.)

 • Содржини

  Главен ресторан, À la Carte ресторан со турска кујна, слаткарница, снек бар, бар покрај базен и на плажа.

  Се доплаќа: Доктор на барање, перална, телефон, факс, интернет кафе, изнајмување кола.

  WI-FI интернет конекцијата е бесплатна во заедничките области и соби.

 • Плажа

  Гостите користат приватна песочна плажа (на плажата Кејкубат), на 30 m од хотелот.

  Лежалките и чадорите за сонце се бесплатни (има пат помеѓу хотелот и плажата).

  Крпите за плажа се со депозит.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, пинг-понг, пикадо, одбојка на плажа.

  Се доплаќа: турска бања, сауна, масажа, спортови на вода.

  Програма за анимација неколку дена во неделата. Доколку има помалку од 80 лица во хотелот вечерните програми нема да се одржуваат.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште

Lokacioni