Riviera Hotel & Spa

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Riviera Hotel & Spa
 • 26 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Plazh me rërë
 • Afer plazhit
 • Qendra e qytetit
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Riviera Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Клеопатра регионот во центарот на Аланија на 130км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 193 соби во три блока.

  • Стандардни соби (една спална со француски кревет + една софа, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, клима уред, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), плочки на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, чај и колачи, вечера. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци (домашно вино, локално пиво, водка, џин, ракија) од 10.00-23.00. Увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, лименки, сладолед, услуга во соба, À la Carte ресторан со претходна резервација, храна и пијалоци на плажа дополнително се наплаќаат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар. Доктор, телефон, факс, изнајмување кола се со доплата. Wi Fi интернет е без доплата.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. На 50м од хотелот е Клеопатра плажата. Лежалките и чадорите се со доплата. Крпи за на плажа нема. Лежалки и чадори крај базенот се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен (затворен е во лето) за возрасни и деца, турска бања, пинг понг, фитнес центар. Спортови на вода, сауна, масажа, одбојка на плажа се со доплата.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште

Lokacioni