Tac Premier Hotel & Spa

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Tac Premier Hotel & Spa
 • 47 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Afer plazhit
 • Qendra e qytetit
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Pishinë e hapur
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Tac Premier Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија на 120 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 293 соби во седум блокови поврзани со мостови.

  Стандардни соби (20-24 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице)

  две соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, сплит клима, телефон, мини бар (се дополнува секој ден само со вода), сет за кафе и чај, сеф (со доплата), сателитска телевизија и музички канали, ламинантен под, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, колачи и кафе во попладневните часови, вечера, полноќна супа.

  Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 24:00 часот, сладолед во одредени часови во текот на денот.

  Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, наргиле, храна и пијалоци после 24:00 часот. Храна и пијалоци на плажата се со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, бар на базен и на тераса.

  Доктор, телефон, факс, интернет, изнајмување кола, продавници, фризер се наплатуваат.

  Wi-Fi интернет е бесплатен во лоби, во собите е со доплата.

 • Плажа

  Песочна плажа на 50 м од хотелот (Клеопатра плажа бр.12). Лежалки и чадори за сонце се со доплата. Лежалки и чадори за сонце покрај базенот се бесплатни. Крпи за плажа се со депозит.

 • Спорт и забава

  Надворешен и мал внатрешен (затворен во летната сезона) базен за возрасни и деца, фитнес, турска бања, сауна, пинг понг, одбојка на плажа.

  Со доплата се спортови на вода, масажа, СПА и Велнес центар, билијард и други активности на плажа.

  Хотелот е реновиран во 2019/20 година.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Клуб за деца

Lokacioni