Малдиви | Летување во Зима

9 дена - 7 ноќевања

Малдиви, службено Република Малдиви е островска држава во Индискиот океан, југозападно од Индискиот полуостров. Се состои од околу 1200 острови, групирани во 26 атоли, меѓу кои околу 200 се населени, а 80 се користат исклучиво за туризам. Официјалната религија е Ислам, а јазикот на поголемиот дел од жителите е дивехи, индоевропски јазик сроден на сингалски, главниот јазик на Шри Ланка. Индустријата се темели врз туризам и риболов. Ова е вистински спој на прекрасни острови, плажи, кристално чисто море,корали, коктели, егзотика и авантура
 • Секој ден
 • 9 дена | 7 ноќeвања
 • Со појадок | Half Board | Full Board
 • Авионски превоз
+
од 1,930€
Сите цени

Хотел

Хотел
Локација | Трансфер
Услуга
Цена по лице
Sun Island | Sea Plane
Полн-пансион
STD Room
1,930€
Bandos | Speed Boat
Полу-пансион
STD Rooom
2,225€
Kuredu | Sea Plane
Полн-пансион
Bungalow
2,135€
Sun Island | Sea Plane
Полн-пансион
Bungalow
2,385€

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет со Turkish Airlines.
 • Авионски билет со вклучени аеродромски такси и багаж.
 • Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром
 • Сместување во одбран хотел 7 ноќевања
 • Асистенција на аеродром во Мале

Во цената не е вклучено:

 • Факултативни екскурзии
 • Дополнителни трошоци во Хотел
 • Патничко и здравствено осигурување

Важна напомена:

 • Горенаведените цени се од информативен карактер и зависат од местата во авион и хотел
 • Цените за трето лице или деца кои патуваат со возрасно лице дополнително се добиваат во зависност од расположивост во хотел и авион
 • Цените се по лице и важат кога патуваат минимум две лица.
 • Цената за пакетот ке зависи од слободни места во авион и хотел.
 • Цената за пакетот е валидна во моментот на изработка на програмата.
 • Плаќање исклучиво во денари, курс 1 еур=62 мкд.
 • Пасошот треба да биде валиден минимум 6 месеци од денот на враќање.
 • Плаќање при резервација 50%,доплата 25 дена пред поаѓање,авионскиот билет се плаќа веднаш
 • Важат останатите општи услови на патување на Фибула Ер Травел