Мавривиус | Индивидуални патувања

Програма валидна од 5.12 до 1.04.2023

Мавривиус е посебна островска дестинација кој се наоѓа во магичниот Индиски океан. Се доживува прекрасен спој на индиската, африканската и европската култура. Дестинација која не нуди само плажа и море, туку и совршени услови за планинарење и пешачење, првокласно нуркање, можност за истражување и запознавање со една магична природа и култура...
 • Сезона 2023
 • 8 дена | 7 ноќи
 • Со појадок | Полупансион
 • Авионски превоз
+
од 1,390€
Сите цени

Авион

Поаѓање
20:15
00:10
02:20
13:15
Скопје
Истанбул
Мавривиус
Заминување
20:55
06:00
08:25
07:55
Маврициус
Истанбул
Скопје
Лет со Turkish Airlines: Понеделник | Вторник | Сабота | Недела
Лет со Turkish Airlines: Понеделник | Вторник | Среда | Недела
Покажи детали

Хотел

Хотел
Локација
Ноќевања
Цена
Flic en Flac
Со Појадок
1,390€
Trou aux Biches
Полупансион
1,485€
Mont Choisy
Полупансион
1,520€
Calodyne
Полупансион
1,999€
Flic en Flac
Полупансион
2,090€
Grand Gaube
Со Појадок
2,150€
Flic en Flac
Полупансион
2,550€

Во цената е вклучено

 • Повратна карта со Turkish Airlines од Скопје (20 кг вклучен багаж по лице)
 • Аеродромски такси
 • Организиран трансфер на Маврициус аеродром - хотел - аеродром
 • Ноќевања во одбран хотел со одбрана услуга
 • Асистенција на аеродром Маврициус

Во цената не е вклучено

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Дополнителни трошоци во хотел (телефон, ручек и вечера, минибар, пијалоци)

Важна напомена:

 • Цените се дадени по лице за сместување во двокреветна соба
 • Други видови соби се достапни на барање и со доплата, цени за еднокреветна соба и за деца се добиваат дополнително
 • Цените се подложни на промена во зависност од расположливост на места во авионот и хотелот
 • Плаќање исклучиво во денари 1 € - 62 ден
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или менување имиња
 • За ова патување потребен е биометриски пасош со мин.6 месеци валидност од денот на враќање
 • Останатите општи услови на патување на Фибула Ер Травел и СКТМ важат, освен горенаведеното