Seychelles


Сејшели

Егзотично патување 2023

Време е да го запознаеме скриениот бисер во Индискиот Океан, кој ќе Ве воодушеви со својата егзотична убавина, тиркизните бели и бескрајни плажи со бел песок, накитени со питоресктни заливчиња, густи шуми и планини. Се состои дури од 115 острови од кои најголемите се Махе,Пралин и Ла Диг. Сејшелите имаат тропска клима и се популарна дестинација за одмор за патниците кои бараат тропски рај.

Лет кон Махе

Скопје - Истанбул
08:45
01:30
12:15
Скопје
Turkish Airlines 1006
Истанбул
Истанбул - Махе
02:15
08:00
11:05
Истанбул
Turkish Airlines 748
Махе
Секој ден
TК 1006
Секој ден
TK 748
Покажи детали

Враќање кон Скопје

Махе - Истанбул
23:15
08:05
06:20
Махе
Turkish Airlines 749
Истанбул
Истанбул - Скопје
08:25
01:30
07:55
Истанбул
Turkish Airlines 1005
Скопје

Хотел

Хотел
Локација
Ноќевања
Услуга
Цена
8
Ноќевање со појадок
1,395€
8
Ноќевање со појадок
1,655€
8
Ноќевање со појадок
1,740€
8
Ноќевање со појадок
1,910€
8
Ноќевање со појадок
2,410€

Програма

Прв ден
Скопје - Истанбул

Полетување од Скопје за Истанбул со Туркиш Ерлајнс во 08:45 часот.

Слетување во Истанбул во 12:15 часот на пладне и слободно време до летот за Махе за шопинг, кафе и други содржини на аеродромот.

Втор ден
Истанбул - Сејшели

Полетување за Махе во 02:15 часот по полноќ.

Слетување во Махе во 11:05 по локално време.

Организиран превоз до хотелот и сместување.

Ноќевање.

Трети до петти ден
Сејшели

Појадок.

Престој во одбран хотел со можност за факултативни екскурзии.

Ноќевање.

10 ден
Сејшели - Истанбул

Трансфер до аеродромот во Махе

Полетување кон Истанбул во 23:15 часот по локално време

Ноќен лет кон Истанбул со Туркиш Ерлајнс.

11 ден
Враќање кон Скопје

Пристигнување во Истанбул во раните утрински часови во 06:20, а потоа полетување кон Скопје во 08:25 часот.

Пристигнување во Скопје во 07:55 часот по локално време

Крај на програмата.

Во цената е вклучено

 • Авионски превоз со Turkish Airlines и вклучен багаж
 • Аеродромски такси
 • Сместување во одбран хотел 8 ноќевања со појадок на Сејшелите.
 • Асистенција на аеродром на Сејшели
 • Организиран трансфер на Сејшелите од аеродром до хотелот и обратно.

Во цената не е вклучено

 • Други оброци и пијалоци во хотел
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Екстра трошоци во хотел

Важна напомена:

 • Цените се дадени по лице за сместување во двокреветна соба (кога патуваат мин. 2 лица)
 • Цена за сместување во еднокреветна или трокреветна соба, како и цени за со деца се достапни на барање
 • Цена за користење на Полупансион или Сѐ вклучено се добива дополнително
 • Горенаведените цени не се гарантирани. Цената може да биде повисока и зависи од местата во авион и хотел!
 • Плаќањето е задолжително во денари (1 еур=62 мкд)
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност мин. 6 месеци од денот на патувањето
 • Цената за пакетот е валидна во моментот на изработка на програмата
 • Резервација со 100% уплата на пакетот без можност за промена на датуми и имиња на патници
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Фибула Травел – ОСВЕН ПОГОРЕ НАВЕДЕНИТЕ