Занзибар | Индивидуални патувања

10 дена - 8 ноќевања

Ако сакате да побегнете од обичното секојдневие, на место со прекрасни плажи, богата култура и историја, тогаш Занзибар е вистинскиот избор за вас. Овој тропски рај, наречен и Остров на Зачините, изобилува со превкусна храна, уникатна природа и историја. Без разлика дали сакате да уживате под палма на плажа со бел песок, покрај тиркизно сино море, или да се впуштите во истражување на островот, Занзибар е местото кое ќе ги исполни сите ваши очекувања.
 • Секој ден
 • 10 дена | 8 ноќи
 • Ноќевање со појадок | Полупансион | All Inc.
 • Авионски превоз
+
од 1,119€
Сите цени

Хотел

Хотел
Локација
Услуга
Цена
Занзибар
Ноќевање со појадок
1,149€
Занзибар
Ноќевање со појадок
1,199€
Занзибар
Ноќевање со појадок
1,299€
Занзибар
Полупансион
1,329€
Занзибар
Ноќевање со појадок
1,459€
Занзибар
Полупансион
1,459€
Занзибар
Ноќевање со појадок
1,539€
Занзибар
Ноќевање со појадок
1,599€
Занзибар
Ноќевање со појадок
1,639€

Програма

1 ден
Скопје - Истанбул

Лет од Скопје со авиокомпанијата Turkish Airlines во 08:45 часот.

Пристигнување во Истанбул во 12:15 часот.

Полетување за Занзибар во 19:25 часот.

2 ден
Истанбул - Занзибар

Слетување во Занзибар во 02:45 по локално време.

Организиран превоз до хотел. Сместување.

Ноќевање.

3 ден - 9 ден
Занзибар-

Појадок.

Престој во одбран хотел со можност за факултативни екскурзии.

Ноќевања.

10 ден
Занзибар-

Полетување за Истанбул во 05:30 часот.

Пристигнување во Истанбул во 12:50 часот.

Полетување за Скопје во 20:25 часот, слетување во 19:55 локално време.

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет со вклучени аеродромски такси и багаж.
 • Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром
 • Сместување во одбран хотел 8 ноќи
 • Асистенција на аеродром во Занзибар

Во цената не е вклучено:

 • Оброци и пијалоци во Занзибар
 • Виза 50$ се добива при влез во земјата.
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Факултативни екскурзии

Важна напомена:

 • Цените се по лице,сместување во двокреветна соба и валидни за пријавување на мин. 2 патници
 • Цена за сместување во еднокреветна или трокреветна соба,како и попусти за деца дополнително се пресметуваат
 • Цена за користење на полупансион или сѐ вклучено се добива дополнително.
 • Цената за пакетот ке зависи од слободни места во авион и хотел.
 • Цената за пакетот е валидна во моментот на изработка на програмата.
 • Плаќање исклучиво во денари, курс 1 еур=62 мкд.
 • Резервација со 100% уплата на пакетот без можност за промена на датуми и имиња на патници.
 • Останатите општи услови на патување на Фибула Ер Травел