Latanya Park Resort

 • Latanya Park Resort
 • 37 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Latanya Park Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на околу 40 км од аеродромот Милас и 16 км од Бодрум.

 • Сместување

  Вкупно 204 соби во 5 блокови.

  Клуб Стандардни соби (16 м², една спална, купатило, макс. 2 +1).

  Стандардни соби во главната зграда (16 м², еден дупли или два единечни кревета, бебешко креветче достапно на барање, макс. 2+1).

  Клуб Фамилијарни соби (30м², две посебни спални соби, купатило, макс. 3+2).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш, централна клима, телефон, фен, мини бар (со доплата), ламинатен под, балкон или тераса.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек и вечера, вода, кафе, чај, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, торти и колачи во одредено време, закуски, доцен појадок, полноќна закуска.

  Со доплата се À la carte ресторан (рибен), увозни пијалоци, флаширани пијалоци, енергетски пијалоци, и сѐ останато што не е наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, барови во хотелскиот комплекс, À la carte ресторан.

  Доктор, чување деца, перење алишта, фризер, интернет катче, такси, фотограф, продавници се со доплата. Wi-Fi интернет е достапен на јавните површини во хотелот.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња. На плажата има и платформа долга 123м. Лежалки и чадори се бесплатни, а крпите се со депозит.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за возрасни и посебен базен за деца со мал аква парк, фитнес, пикадо, пинг понг, аеробик.

  Со доплата се СПА центар и центар за убавина, туркса бања, масажи,  спортови на вода, билијард.

  Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација