Moevenpick Resort & Spa El Gouna

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. El Gouna
 • Moevenpick Resort & Spa El Gouna
 • 24 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Moevenpick Resort & Spa El Gouna

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Ел Гуна на 30 мин од аеродромот во Хургада.

 • Сместување

  Вкупно 420 соби

  • Стандардни соби (40 м², еден дупли кревет или два поединечни, тераса со поглед на градина).
  • Делукс соби (со балкон или тераса со поглед на залив или море),
  • Фамилијарни дуплекс соби (50 м², со дупли кревет на долниот кат и два поединечни кревети на горниот кат),
  • Делукс апартман (72 м², една спална соба и една соба за дневен престој).
  • Фамилијарен апартман (112 м², две спални соби, секоја со посебно купатило и соба за дневен престој).

  Сите соби со купатила со туш кабина, фен, клима уред, сателитска ТВ, телефон, бесплатен WI-FI интернет во лоби и јавни простории, сеф, мини бар, сет за кафе и чај.

 • Услуга

  Сѐ вклучено со шведска маса за појадок, ручек, вечера, локални пијалоци, пијалоци во мини барот (само еднаш за време на престојот), закуски во текот на денот, попладне чај, кафе и колачи, сладолед во одредено време од денот. Увозни пијалоци, пијалоци во шише и лименка, À la carte ресторани и сѐ останато што не е наведено се доплаќа.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la carte ресторани со морска и ориентална храна, италијанска кујна, ресторан покрај базенот, Lagoon бар со закуски покрај базенот, Piazza (дневни пијалоци и вечерна забава).

 • Плажа

  Хотелска плажа на брегот на Црвеното Море

 • Спорт и забава

  Три надворешни базени за возрасни, два базени за деца. Гимнастичка сала (бесплатно). Со доплата Турска бања, сауна, парна соба, пинг понг, тениски игралишта, нуркање, терени за голф. Вечерни забавни програми со жива музика и вечерно шоу. Мини клуб за деца, игралишта, мини диско.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација