Hurghada Long Beach Resort

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Hurgada
 • Hurghada Long Beach Resort
 • 50 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Hurghada Long Beach Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Сафага, Хургада на 20 км од центарот на Хургада и 14 км од меѓународниот аеродром во Хургада, на југот од Хургада кон регионот Сал Хашиш.

 • Сместување

  Хотелот содржи 916 соби. Собите се двокреветни (два единечни или брачен кревет) или двокреветни со дополнителен кревет (два единечни кревети или брачен кревет и дополнително легло).

  • Стандардни соби
  • Фамилијарни соби
  • Луксузни соби

  Сите соби имаат бања (туш или када), ТВ, мини бар (се доплаќа), клима уред, фен, сеф, телефон. Собите се наоѓаат во главната зграда, семејната зграда и вилата. Стандардните соби не се во главната зграда.

 • Услуга

  Сѐ вклучено шведска маса. Според правилото на хотелот поради недоволен број на гости или други фактори, во некои периоди (сезона или надвор од сезоната), се служи мени наместо шведска маса, кое не влијае на квалитетот на дадената услуга.

 • Содржини

  Рецепција 24 часа, главен ресторан Lotus, два À la carte ресторани: Al Dente италијански, Merhaba египетски ресторан, неколку барови во хотелскиот комплекс, менувачница, складирање на багаж, банкомат во комплексот. Wi-Fi интернет (се доплаќа).Со доплата продавници во склоп на хотелскиот комплекс, фризер и салон за убавина, сеф, изнајмување автомобили, продавница за сувенири, услуги за перење и пеглање.

 • Плажа

  Сопствена хотелска песочна плажа долга 1 км, опремена со лежалки и чадори. Еден дел од плажата е со корален гребен, додека поголемиот дел од плажата е простор за капење со плитка вода. Плажата е оддалечена околу 900 метри од последната зграда.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени, детски базен. Аква парк со 7 лизгалки за возрасни. Со доплата фитнес, масажа, сауна, џакузи, хамам, центар и школа за нуркање, сурфање, тениски терени, пинг понг, мини голф, билијард. Мини клуб за деца, детски игралишта, тим за анимација, диско.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација