Iberotel Makadi Beach

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Makadi Bay
 • Iberotel Makadi Beach
 • 32 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Iberotel Makadi Beach

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот Iberotel Makadi Beach 5* се наоѓа во населбата Мадинат Макади на околу 32 км од Сакала, стариот живописен туристички центар на Хургада. Меѓународниот аеродром на Хургада е на околу 29 км. Iberotel Makadi Beach 5* се наоѓа во населбата Мадинат Макади, во заливот Макади. Со својата современа архитектура, овој хотел на плажа нуди високо ниво на елеганција и удобност. Во близина е центарот Соук Макади, кој има 145 продавници, ресторани, клубови, супермаркети.

 • Сместување

  Хотелот располага со 313 соби.

  • Супериор соби со големина 36 м², со два одвоени кревета или брачен кревет, супериор соби со два одвоени кревети или брачен кревет + софа
  • 4 јуниор апартмана (50 м²) со поглед на море.

  Сите соби располагаат со клима, купатило, фен, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци), сателитска ТВ, телефон, сеф, сет за кафе и чај, балкон со гранитура за седење, Wi-fi интернет достапен на јавни површини, а во соба со ограничена брзина.

 • Услуга

  Сѐ вклучено според хотелскиот концепт.

 • Содржини

  Хотелот располага со два отворени базени, СПА центар (масажа, сауна, џакузи, разни третмани со доплата), 4 ресторани (Elsayadia ресторан, Terracina À La Carte ресторан, Beach À La Carte ресторан, Arabesque À La Carte ресторан), 4 бара, тениски терен, опрема за нуркање, мини клуб за деца и игралиште, сауна, парна бања, џакузи во Jaz Makadi Oasis Resort. Со доплата се услугите за доктор, телефон, факс, шатал превоз од хотелот, спортови на вода, Аква парк, услуги во центарот за убавина, аптека, продавници, курс за голф.

 • Плажа

  Хотелот се наоѓа на песочна плажа. На плажата има и дел со корален гребен за љубителите на нуркање под вода. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација