LABRANDA Club Makadi

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Makadi Bay
 • LABRANDA Club Makadi
 • 46 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо LABRANDA Club Makadi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во заливот Макади, оддалечен 35км од центарот на Сакала, 30км од аеродромот и 4км од ,,Makadi Bay Water World”.

 • Сместување

  Вкупно 339 соби распоредени во 8 згради на 3 ката.

  • Стандардни соби (22 м², една сплана со дупли или единечни кревети, едно купатило, макс.2+1).
  • Фамилијарни соби (36 м², еден дупли креет и еден едиечен, едно купатило, макс.3+1)

  Сите соби се опремени со купатило со туш, фен, САТ ТВ, клима уред, мини бар, сеф, телефон, балкон или тераса.

 • Услуга

  Сѐ вклучено шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ноќни закуски, ресторан на плажа со закуски, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, слаткарница, À la Carte ресторани со ориентална, грчка, кубанска, италијанска, азиска кујна се со претходна резервација, специјално диететско мени (на барање), кафе, чај, колачи во текот на денот, барови низ хотелскиот комплекс. Со доплата се увозни пијалоци, À la Carte ресторан со морска храна, храна и пијалоци по наведеното време за услуга, и сѐ останато што не е наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан, À la Carte ресторани, барови, неколку продавници, менувачница, салон за убавина, сервис за перење и пеглање. На шеталиштето помеѓу хотелот Labranda Royal Makadi и Labranda Club Makadi се наоѓаат грчкиот ресторан ,,Taverna Paros” кубанска ,,Pequeña Habana“, куќа „Rock & Roll Burger House“, „Yum Asian Kitchen & Bar“, Café Cairo и Gelateria “Giardino delle Rose“, Wi-Fi интернет конекција во лоби.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа. Лежалките, чадорите за сонце и крпите за гостите на хотелот се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Хотелот има отворен базен, детски базен, пинг-понг, билијард, спа центар со релакс базен, сауна, парна и турска бања, џакузи, масажа, спортови на плажа и на вода, мини клуб и игралиште со анимација за деца.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација