Albatros Beach Club

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Safaga
 • Albatros Beach Club
 • 34 слики
 • Наша препорака

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Albatros Beach Club

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во заливот Сома, на околу 5 км од ага, и околу 45 км од аеродромот во Хургада. Хотелот е отворен во 2021 (ex Amwaj Blue Beach Resort & Spa).

 • Сместување

  Вкупно 377 соби.

  • Стандардни соби (30 м², една сплана, купатило, макс.2+1).
  • Фамилијарни соби (60 м², две посебни спални соби, едно купатило, макс. 2+2).

  Сите соби имаат поглед кон море или градина, приватно купатило, фен, сателитска ТВ, мини бар, сеф, телефон, балкон или тераса.

 • Услуга

  All Inclusive шведска маса за појадок, ран и доцен појадок, ручек, зауски во текот на денот, вечера, доцна вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци и коктели до полноќ, палачинки, сладолед, кафе, чај. Со доплата се сите увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, пијалоци после полноќ, пијалоци од шише и лименка, услуга во соба, наргиле, À la carte ресторани, и сѐ што не наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la carte ресторани, барови низ хотелскиот комплекс. Со доплата се доктор, фризер, телефон, факс, продавници, изнајмување кола, сѐ што не наведено во концептот.WiFi е бесплатен во лоби.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа долга околу 180м. Поголем дел е зона со плитка вода, а мал дел е со корален гребен. Лежалки, крпи за на плажа (со картичка) и чадори за сонце се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, фитнес центар, одбојка на плажа, тенис, теретана, пинг понг, пикадо, ватерполо. Со доплата се спортови на вода, нуркање, билијард, осветлување за тениски терен, опрема за тенис, третмани и масажи во СПА центарот и сѐ што не наведено во концептот. Дневни забавни програми за возрасни и деца, шоу програми навечер, мини клуб за деца (4-11), детско игралиште.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација