Amarina Abu Soma Resort & Aquapark

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Safaga
 • Amarina Abu Soma Resort & Aquapark
 • 66 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Amarina Abu Soma Resort & Aquapark

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во заливот Сома, на околу 52 км од Хургада и аеродромот во Хургада, на околу 8 км од центарот на Сафага.

 • Сместување

  Вкупно 392 соби и сите имаат клима уред, сателитска LCD телевизор, сеф, сет за чај и кафе, Wi-Fi интернет со ограничена брзина, фен, балкон или тераса.

  • Стандардни соби се со големина од 30-35 м², собите имаат еден брачен или два единечни кревети.
  • Фамилијарните соби се со големина од 32-36 м², имаат 2 посебни соби со брачен кревет во едната и два единечни кревети во другата.

  Се плаќа: телефон, услуга во соба, минибар.

 • Услуга

  Сѐ вклучено ран појадок, појадок, доцен појадок, ручек, вечера, доцна вечера (самопослужување - избор на повеќе јадења по хотелски правила). Покрај главниот ресторан, хотелот нуди и два À la Carte ресторани - Zeina (ориентална кујна) и Luca Toni (италијанска кујна) и наскоро азиски и интернационален ресторан. На гостите им се достапни и неколку барови - Turquoise, Tropicana Bar, Aqua Fun, Sea Shark, Caribbean Bar, Pirates Bar, London Pub и Sky Lounge. Концептот вклучува сладолед, палачинки, грицки, кафе, чај и колачи, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. Со доплата: увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сите пијалоци во периодот 00:00-10:00 часот, наргиле и се останато што е надвор од концептот.

 • Содржини

  Отворен во август 2019 година, хотелот нуди 392 соби во неколку згради со 3 до 5 ката. На гостите им се на располагање пет базени (вкупна површина од околу 2.300 м²), неколку À la Carte ресторани и барови. Хотелот се препорачува за гости од сите возрасти, семејства со деца како и за љубители на водени спортови. Лифт е достапен само во некои од зградите. За деца има мини клуб (3-6 години), детски клуб (7-12 години), тинејџерски клуб (13-17 години), мини диско, базен, анимација и спортски активности. Други содржини со доплата: Фризер, банкомат, бутик, фотограф, аптека, лекар, перална.

 • Плажа

  Прекрасна песочна плажа долга 200 метри, каде помал дел е со корален гребен, а еден дел е простор за капење со плитка вода. Гостите на хотелот можат да користат лежалки и чадори за сонце со доплата.

 • Спорт и забава

  Хотелот располага со 5 базени со посебен простор за деца и бебиња, 7 лизгалки и детски базен со мини аква парк, билијард, стрелаштво, теретана, пинг-понг, одбојка, две тениски игралишта, Wi Fi интернет, разни анимации, како и изведби во текот на вечерта. Има и дел со библиотека. Со доплата: осветлување на тениски терени и тениска опрема, спортови на вода, нуркање и се друго надвор од концепт. Спа и велнес центар со доплата.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени. Во сите ресторани има задолжителен кодекс за облекување. Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење на пијалоци од мини барот, некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, исхрана и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот на рецепција. Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за локацијата на собата, на кој кат е собата, големината на креветите, софите, фотелјите или помошното легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација