Balina Paradise Abu Soma Resort

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Safaga
 • Balina Paradise Abu Soma Resort
 • 34 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Balina Paradise Abu Soma Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на 45 минути возење од аеродромот во Хургада.

 • Сместување

  Вкупно 236 соби, 8 вили во градината: стандардни соби со поглед на градина, страничен и директен поглед на море, фамилијарни соби (немаат балкон) и вили.

  Сите соби располагаат со клима, купатило со туш кабина, фен, козметичко огледало, мини бар (се полни со шише вода дневно), сет за кафе и чај, сателитска ТВ, телефон, сеф, Wi-fi интернет во собите (со доплата), тераса или балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладне кафе, чај и колачи, пица, сладолед во одредено време, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до полноќ, локални коктели.

  Со доплата се увозни пијалоци, флаширани пијалоци, лименки, пијалоци после полноќ, мини бар, закуски во центар за нуркање, услуга во соба, наргиле, и сѐ останато што не е наведено во  концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, ресторан со закуски и пица, лоби бар, бар на плажа, дискотека, ориентално кафуле.

  Со доплата се доктор на барање, перење и пеглање алишта, изнајмување лимузина, фризер, чување деца, центар за убавина, аптека, продавници. Wi-Fi интернет е со ограничена брзина во лоби и тераса, а во собите е со доплата.

 • Плажа

  Сопствена песочна плажа, лежалки и чадори за сонце  се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворен базен со дел за деца, теретана, одбојка на плажа, пикадо, дневни турнири, пинг понг, мини голф.

  Со доплата се СПА и велнес центар, масажи, сауна, џакузи,билијард, спортови на вода, опрема за тенис.

  Забавни програми во текот на денот, ноќен клуб со DJ, вечерни забави со жива музика. За деца помеѓу 4-12 год има мини клуб, детско игралиште, мини диско

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Локација