Fairmont Fujairah Beach Resort

 1. Obedineti Arapski Emirati
 2. Fujairah
 3. Al Fiqait
 • Fairmont Fujairah Beach Resort
 • 50 слики

Creation of description for this hotel is in progress.

Инфо Fairmont Fujairah Beach Resort

Creation of description for this hotel is in progress.

Содржини

 • Спорт и забава
  • Јавање
  • Сала за вежбање (Теретана)
 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан
 • Базени
  • Надворешен базен

Локација