Alan Xafira Deluxe Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Alan Xafira Deluxe Resort & Spa
 • 44 слики
 • 3 деца бесплатно сместување
 • Аква парк
 • Поволни цени
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • 2 деца бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана и СПА

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Alan Xafira Deluxe Resort & Spa

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Турклер на 15 км од Аланија и 100 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 803 соби.

  Стандардни соби (37 m², една спална соба со дупли кревет и еден единечен кревет, едно купатило, макс.3+1 лице).

  Фамилијарни соби (46 – 50 m², две спални соби одвоени со лизгачка врата, едно купатило, макс. 4 лица)

  8 соби за лица со попреченост

  Сите соби имаат сопствено купатило со  туш, фен, централна клима, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалаци и пиво по пристигнувањето, подоцна се дополнува само вода секој ден), сеф, сателитска ТВ со музички канали, ламинатен под и балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна закуска, вечера, полноќно бифе, ран појадок, локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, сладолед во одредени часови, храна и пијалаци во барот на плажа од 10.00 до 18.00 часот.

  Не се вклучени: премиум увозни пијалаци, увозни пијалаци кои не се на мени, флаширани пијалаци, услуга во соба, увозни шампањи, свежо цедени сокови, специјални вина, À la Carte ресторани се достапни со претходна резервација.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la Carte Ресторани – À la Turka (турски), Да Винчи (италијански), рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс.

  Не се вклучени: Доктор, фризер, продавници, телефон и факс, интернет катче, изнајмување кола, чување деца, перње алишта.

  WI-FI интернет конекцијата е бесплатна во лобито на хотелот.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа е на 550м од хотелот со камчиња и песок.

  Лежалки, чадори за сонце и крпите за плажа се бесплатни.

  Има бесплатен шатл на секои 15 минути до плажата и назад.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес, сауна, турска бања, парна соба, одбојка на плажа, пинг-понг, гимнастика.

  Со доплата: спортови на вода, билијард и компјутерски игри, СПА и салон за убавина, масажа.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4 - 12 години, разновидни програми во текот на денот, игралиште, мини диско навечер.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација