AQI Pegasos Club

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • AQI Pegasos Club
 • 25 слики
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо AQI Pegasos Club

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Инчекум, на 28 км од Аланија и 95 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 417 соби.

  Стандардни соби (23 м², една спална, едно купатило, макс. 2 лица).

  Стандардни  поголеми соби (25 м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 дете).

  Фамилијарни соби (38 м², две спални соби одвоени со лизгачка врата, едно купатило, макс. 2+2 деца).

  Сите соби се со  купатило со туш кабина, фен, централна  клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, ламинат или плочки на подот, балкон, некои од собите немаат балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски, кафе и колачи во попладневните часови, вечера, вечерни ужинки.

  Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 01:00 часот. Бар на плажа од 10:00 – 18:00 часот.

  Не се вклучени: увозни пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци, лименки, свежо цедени сокови, услуга во соба, сладолед, турско кафе, храна и пијалоци по 01.00 часот. 

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, бар покрај базенот и на плажа, бар во диско.

  Доктор, чување деца, перална, хемиско чистење, фризер, продавници, изнајмување кола, телефон, факс, интернет и компјутески игри се со доплата.

  Wi-Fi интернет во лобито е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за деца и возрасни, тобогани, фитнес центар, тениско игралиште, одбојка на плажа, пинг понг.

  Со доплата: СПА и центар за убавина, турска бања, сауна, масажа, спортови на вода, билијард и компјутерски игри.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари во базенот и на плажа, вечерни забавни програми. Мини клуб за деца од 4-12 години, кино за деца.

  Хотелот е реновиран во 2018 година.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација