Arsi Paradise Beach

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Arsi Paradise Beach
 • 38 слики
 • Во близина на центарот
 • Во близина на плажа
 • Отворен базен
 • Плажа со камчиња

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Arsi Paradise Beach

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Тосмур, 130 km од аеродромот во Анталија и 4,5 km од центарот на градот Аланија.

 • Сместување

  Вкупно 66 соби во една зграда од девет ката.

  Стандардни соби (една спална соба, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен за коса, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна торта, чај, кафе, вечера. Локални алкохолни (пиво, ракија, џин, вотка, отворено вино) и безалкохолни пијалаци, од 10.00-23:00 часот.

  Со доплата се: други локални пијалаци, увозни пијалаци, сите флаширани пијалаци, свежи овошни сокови, сладолед, турско кафе, храна и пијалаци на плажата.

 • Содржини

   Главен ресторан за отворено шведска маса, барови покрај базен.

  Со доплата се: Доктор на барање, трговски центар, изнајмување кола.

  WI-FI интернет е бесплатен во лобито.

 • Плажа

  Хотелот користи дел од јавна плажа со камчиња, на 50 m од хотелот, има тунел до плажа, лежалки и чадори за сонце се со доплата.

  Лежалки и чадори за сонце покрај базенот се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешните базени за возрасни со посебен дел за деца, пинг-понг, се бесплатни.

  Со доплата се: Турска бања, сауна, масажа, спортови на вода на плажа.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан

Локација