Aydinbey Gold Dream Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Aydinbey Gold Dream Hotel
 • 26 слики
 • Во близина на плажа
 • Аква парк
 • Поволни цени
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Фамилијарни
 • Плажа со камчиња
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Aydinbey Gold Dream Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е сместен во областа Турклер на 25км во Аланија и 110км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 345 соби во 2 блока.

  • Стандардни Соби: (22м², 1 спална со француски кревет и еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1 лица).
  • Фамилијарни Соби во Бунгалови: (44м², 2 спални соби одвоени со врата, 1 купатило, макс.4 лица).
  • 3 Соби за Хендикепирани Лица

  Сите соби имаат приватно купатило со туш и фен, клима, телефон, мини бар (вода, минерална вода и безалкохолни пијалоци се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, ламинатен под, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утринска закуска и попладневен чај, кафе, торти, полноќни закуски и ран појадок, локални алкохолни и безалкохолни пиајлоци од 10:00 – 02:00 часот, некои увозни алкохолни пијалоци, À la Carte ресторан бесплатно само еднаш за време на престојот со претходна резервација, сладолед во одредени часови, бар на плажа 10:00 – 18:00 часот, само локални пиајлоци во диско. Не е вклучено: увозни пијалоци, сите флаширани пиајлоци, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – рибен, скара, турски ресторан, лоби бар, бар покрај базен и на плажа од 10:00 до 16:30 часот. Доктор на барање, перална, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет е бесплатен во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна камчеста плажа. Лежалки на плажа и чадори за сонце се бесплатни. Пешкири за плажа се со депозит (плажата е одделена од хотелот со подземен тунел кој поминува под патот).

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, 4 водни лизгалки, пикадо, гимнастика, степ аеробик, ватерполо, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг, одбојка на плажа. Се доплаќа; спортови на вода, соба за игри, интернет кафе, салони за убавина, масажа и Спа. Дневни и вечерни програми, шоу, Мини клуб за деца од 04 -12 год.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација