Bayar Garden Holiday Village

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Bayar Garden Holiday Village

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Конакли на 16 км од Аланија и на 114 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 323 соби распоредени во трикатни згради.

  • Стандардни Соби: (спална, купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со када или туш кабина, фен, клима, телефон, мини бар (празен), сателитска ТВ со музички канали, плочки на подот, балкон или тераса.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневна ужинка, кафе, домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-23:00 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, сокови од свежо овошје, пијалоци во диско клубот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, снек бар, бар покрај базен, бар на плажа. Дополнително се наплаќа: доктор, перална и хемиско, телефон, факс, интернет, фризер, продавници, изнајмување кола, сеф на рецепција.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа, песочна со ситни камчиња. Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат, душеците се со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за деца и возрасни, тобогани, фитнес, пинг понг, одбојка на плажа, турска бања, сауна, забавни програми во текот на денот покрај базен и на плажа, различни натпревари за деца и возрасни, специлајни вечерни шоу програми, мини клуб за деца од 04-12 години, детско игралиште, вечерно мини диско. Дополнително се наплаќа: спортови на вода, сауна, масажа, парно купатило, билјард.

 • Веб страна на хотелот

Локација