Club Hotel Anjeliq

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Club Hotel Anjeliq
 • 62 слики
 • Во близина на плажа
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Club Hotel Anjeliq

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регијата Конакли на 7км од Аланија и 110 километри од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупен број на соби 450 во една главна зграда и 7 анексни згради (има лифт само во главната зграда).

  • Стандард собите во главната зграда (24м2, една спална и еден тоалет, максимум 2+2)
  • фамилијарни соби во главната зграда (35м2, две соби со врата измеѓу, еден тоалет, максимум 2+2),
  • Клуб стандард соби (24м2, една спална, еден тоалет, максимум 2+2)
  • Клуб фамилијарни соби (35м2, две спални одделни, еден тоалет, максмум 4 особи)
  • Клуб џакузи (20м2, една спална, еден тоалет, џакузи на терасата, максимум 2 особи)
  • Романтичен апартман (20м2, една спална, еден тоалет и џакузи на терасата, максимум 2 особи).

  Сите соби се модерно опремени со приватен тоалет со туш, фен, систем за климатизација, телефон, мини бар(вода при пристигнување), сеф (доплата), сателтиска и музички канали, керамички под и балкон.

 • Услуга

  Услуга: Се вклучено – шведска маса за доручек, доцен доручек, ручек, услуга за закуски во барот на плажа, вечера, доцна во вечерта закуски, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10 до 23ч. Бар за закуски на плажа од 11 до 17ч. Не е вклучено: увозни пијалоци, А ла Карте ресторан, медитерански, лоби бар, барови покрај базен, на плажа, бар за закуски,

 • Содржини

  Главни ресторани со шведска маса, ресторан À la Carte: медитеранска кујна, лоби бар, барови покрај базен, на плажа, снек бар, диско-бар. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, фризер, шопинг центар, изнајмување кола се доплаќаат. WI - FI Интернет се доплаќа во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и качиња. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни. Пешкири за на плажа се достапни со доплата. Тунел има под патот.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, три лизгалки на вода, фитнес центар, одбојка на плажа, пинг-понг. Со доплата: спортови на вода, турска бања, сауна, парна соба, билјард и компјутерски игри. Забавни програми со професионален тим во текот на денот, во вечерните часови шоу програми, музика во живо и кино. Мини клуб за деца од 04 - 11 години, со специјални програми, мини диско и разни натпревари.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација