Eftalia Aqua Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Eftalia Aqua Resort
 • 89 слики
 • Голем воден парк
 • Аква парк
 • Поволни цени
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Дете до 14,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • 2 деца бесплатно
 • Теретана
 • Теретана и СПА

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Eftalia Aqua Resort

 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во областа Турклер, 18 km од центарот на Аланија и 100 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 470 соби во 2 главни згради.

  Стандардни соби (24 m², 1 спална со француски кревет + 1 единечен кревет, 1 купатило, макс. 2+1 лица).

  Големи соби (34 m², 1 голема спална соба со еден француски кревет, еден единечен + кревет на расклопување, 1 купатило, макс. 2+2 лица).

  Фамилијарни А соби (43 m², 2 спални соби, 1 купатило, макс.4 лица), и

  5 соби за лица со попреченост

  Сите соби имаат сопствено купатило со туш и фен, централен клима уред која работи според временските услови, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалаци се полни еднаш неделно), сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – 24 часа услуга за храна и пијалаци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински закуски, попладне чај, кафе, торти, полноќни закуски, локални алхохолни и безалхохолни пијалаци до 24:00 часот, À la Carte  ресторан со претходна резервација и еднаш за време на престој, сладолед во слаткарница неколку пати дневно, Burgerland – 24 часовна услуга (затворено за време на главните оброци во главниот ресторан).

  Со доплата: сите видови увозни пијалаци, специјални локални вина, сите флаширани пијалаци, свежо цедени сокови, турско кафе, услуга во соба, пијалаци во диско клубот, и сите алкохолни пијалаци на островот Ефталија.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторани (турски, италијански), лоби бар, бар на базен и на плажа, Диско клуб на Ефталија Островот.

  Со доплата: Доктор на барање, перална, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет катче, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола.

  WI-Fi интернет е бесплатен на јавните места.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за за плажа се бесплатни.

  Има подземен тунел до плажата.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг, тениски терени, кошарка, одбојка на плажа.

  Со доплата: спортови на вода, осветлување на тениските терени, билјард, салони за убавина, масажи.

  Забавните програми се за сите гости на Ефталија Островот во текот на денот, натпреварувања, а навечер шоу програми. Мини клуб за деца 4-12 год, игралиште.

  Хотелот е реновиран во 2019/20.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација