Eftalia Holiday Village

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Eftalia Holiday Village
 • 55 слики
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Затворен базен
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Дете до 14,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Теретана
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Eftalia Holiday Village

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во областа Турклер, 18 км од центарот на Аланија и 100 км од аеродромот Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 473 соби распоредени во 12 згради на 3 спрата.

  • Стандардни Соби: (28м², 1 спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, 1 купатило, макс. 2+1 лица).
  • Стандардни Големи Соби: (32 м², 1 голема соба со француски кревет + единечен кревет + софа , 1 купатило, макс 3+1 лица).
  • Фамилијарни Соби Тип А: (39 м², макс. 4 лица, 2 спални одвоени со врата, 1 купатило).
  • Фамилијарни Соби Тип Б: (58 м², 3 спални, 1 купатило, макс. 6 лица).

  Сите соби се опремени со сопствено купатило со када и фен, централна клима која работи во зависност од временските услови, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински закуски, попладне чај, кафе, торти, полноќни закуски, сите локални алхохолни и безалхохолни пијалоци од 10:00-23:00 часот, сладолед во слаткарниците во одредени часови од денот. Со доплата: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, услуга во соба, À la Carte ресторани со претходна резервација и доплата, пијалоци во диско и сите алкохолни пијалоци на Ефталија островот.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторани – турски и италијански, лоби бар, бар на базен, бар на плажа. Доктор, перална, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се со доплата.

 • Плажа

  Приватна камчеста плажа на 100м од хотелот. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни. Пешкири за плажа со депозит. Хотелот се поврзува со плажата преку мост над патот.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, кошарка, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, билјард, масажа. Дневни и вечерни анимации, натпреварувања, шоу програми во вечерните ласови. Мини клуб за деца.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација