Green Garden Resort & Spa Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Green Garden Resort & Spa Hotel
 • 36 слики
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Во близина на плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Отворен базен

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Green Garden Resort & Spa Hotel

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Обагол, 3 km од центарот на градот Аланија и 133 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 340 соби во 5 блока и 41 вила.

  Еко Комфорт фамилијарни соби со една спална соба (35 m², лоцирани на поткровје, една спална соба со два единечни кревети и две софи, дел за седење, едно купатило, макс.4 лица).

  Стандардни соби со поглед на копно (23 m², една спална со француски кревет и еден единечен кревет, купатило, макс.2+1 лице).

  Стандардни фамилијарни соби со поглед на копно (35 m², две спални, во едната има француски кревет, а во другата два единечни кревета, дел за седење, купатило, макс. 5 лица).

  Комфорт соби со една спална соба (35 m², една спална соба со два единечни кревети и две софи, дел за седење, едно купатило, кујна, макс.4 лица).

  Комфорт соби со две спални соби (50 m², една спална соба со брачен кревет, друга спална соба со два едиечни кревети и дневна соба со две софи, макс.6 лица).

  Вила соби со две спални соби (49 m² + 10 m² тераса, една спална соба со француски кревет, една со eдинечни кревети и соба за дневна соба со две софи и кујна, едно купатило, макс.6 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен за коса, сплит клима, телефон, мини бар (вода и сокови на пристигнување), сеф, сателитска ТВ и музика канали, Wi-Fi интернет, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - појадок, доцен доручек, ручек, попладне торта и кафе, вечера, ноќни закуски, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10:00 – 24:00 часот, сладолед покрај базенот во одредени часови во текот на денот.

  Не се вклучени: увозни пијалаци, свежо цедени сокови, пакуван сладолед, турско кафе, специјални вина и коктели, бар за закуски на плажа од 09:00 – 18:00 часот. À la Carte ресторани се со претходна резервација и со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани (турски, мексикански) и À la Carte ресторан со закуски на плажа, лоби бар, бар на базен и бар на плажа.

  Доктор, перење и хемиско чистење, телефон, факс, изнајмување кола, продавници се наплаќаат.

  WI-FI Интернет е бесплатен во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска плажа со песок и камчиња на 50 метри од хотелот.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи се бесплатни.

  Има подземен премин кој води кон плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, тобогани, пинг понг, одбојка на плажа.

  Со доплата: турска бања, сауна, парна бања, фитнес сала, масажа, центар за убавина, спортови на вода.

  Програми со анимација во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца од 4 - 12 години, игралиште, со програма во текот на денот и мини диско навечер.

   

  Хотелот е реновиран во 2021 год.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште

Локација