Hatipoglu Beach Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Hatipoglu Beach Hotel
 • 21 слики
 • Наша препорака
 • Во близина на плажа
 • Центар на градот
 • Отворен базен
 • Песочно-камчеста плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Hatipoglu Beach Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Клеопатра регионот во центарот на Аланија и 132 километри од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 70 соби.

  • Стандардни соби (една сплана, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, систем за климатизација, телефон, сеф, (со доплата), мини бар (со доплата), ламинат, паркет или ќерамички под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Полупансион – шведска маса со појадок и вечера, сите останати услуги се со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар за закуски и бар на базенот. Доктор, перална и хемиско чистење, интернет се со доплата.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок на 50м од хотелот преку самата улица. Лежалки и чадори за сонце на плажата се со доплата, но околу базенот се бесплатни. Крпите за плажа се со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, Со доплата: спортови на вода.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга

Локација