Hawaii Suite Beach Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Hawaii Suite Beach Hotel
 • 8 слики
 • Во близина на плажа
 • Центар на градот
 • Отворен базен

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Hawaii Suite Beach Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија на 120км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 70 соби во две згради.

  • Стандардни соби (20 м², една спална со француски кревет, една дневна соба со екстра кревет, едно купатило, макс. 2+1),
  • Економски соби (17 м², една спална со француски кревет, едно купатило, без балкон, макс. 2 лица),
  • Апартмани (40 м², една спална со француски кревет, една дневна соба со екстра кревети, едно купатило, систем за климатизација, телефон, сателитска ТВ и музички канали, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), ламинатен под, балкон (10 соби се без балкон).
 • Услуга

  Сѐ Вклучено– шведска маса за појадок, ручек, кафе и чај на пладне, вечера, некои локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10 до 22ч. Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалоци, специјални вина, сладолед, турско кафе, коктели, храна и пијалоци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базенот. Доктор на барање, телефон, факс, интернет, сеф на рецепција се доплаќаат. Интернетот е бесплатен во лобито.

 • Плажа

  Хотелска плажа на 50м од хотелот. Лежалки и чадори за сонце се со доплата. Крпи за плажа не се достапни. Лежалки и чадори за сонце покрај базенот се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца. Спортови на вода, турска бања, сауна, масажа се со доплата.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга

Локација