Hotel Monte Carlo

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Hotel Monte Carlo
 • 35 слики

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Hotel Monte Carlo

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Обагол, 1 km од центарот на градот Аланија и 125 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 120 соби во главната зграда и во Анекс зграда.

  (Анекс зградата е на 70 m од главната зграда, услуга сѐ вклучено ќе биде во главната зграда. Гостите ги користат собите во Анекс само за престој, сите други содржини се заеднички во главната зграда).

  Стандардни соби (16 m², една спална соба и едно купатило, макс.2+1 лице).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш и фен, сплит систем за климатизација, телефон, сеф (со доплата), мини бар (вода при пристигнување), сателитска ТВ и музички канали, керамички или ламинат под, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, колачи, чај и кафе попладне, локални алкохолни (ракија, џин, вотка, вино, пиво) и безалкохолни пијалаци од 10.00 до 23.30 часот. Барот на плажата е отворен од 10.00 до 19.00 часот, има концентрирани овошни сокови, вода, чај и кафе.

  Не е вклучено: увозни пијалаци, флаширани пијалаци, сладолед, храна и пијалаци по 23.30 часот, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, храна и пијалаци на плажа (освен вода, кафе, чај и концентрат овошни сокови).

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, бар на плажа, лоби бар.

  Не е вклучено: Доктор на барање, телефон, факс, интернет катче, изнајмување кола.

  WI-FI интернет во лобито е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска плажа со песок и камчиња, на 70 - 150 m од хотелот (зависи во кој дел на хотелот ќе престојуваат гостите), се наоѓа преку патот (има тунел под патот).

  Лежалки и чадори за сонце се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворен базен, детски базен, еден тобоган, пинг-понг, одбојка на плажа.

  Не е вклучено: Турска бања, сауна, масажа, билијард и спортови на вода на плажа.

   

  Хотелот е реновиран во 2011 година.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација