Lonicera World Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Lonicera World Hotel
 • 25 слики
 • Реновиран
 • За деца
 • Дете до 13,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Голем воден парк
 • Анимација
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Lonicera World Hotel

 • Положба

   Хотелот се наоѓа во регионот Инчекум, на 98 km од аеродромот во Анталија и 20 km од Аланија.

 • Сместување

  Вкупно 872 соби во 7 различни блокови.

  (Во главната зграда нема соби).

  Стандардни соби (24 n², една спална соба со француски кревет или два единечни кревети + 1 софа, едно купатило, макс.2+1дете).

  Фамилијарни соби (44 m², една поголема спална соба или две посебни спални соби одвоени со врата помеѓу, едно купатило. макс.4 + 1 дете).

  Сите соби се со сопствено купатило со када или туш, фен за коса, сплит систем за климатизација, телефон, сателитска ТВ и музички канали, мини бар (обична и минерална вода и сокови по пристигнувањето, подоцна само одбична и минерална вода се наполнува) сеф (со доплата), ламиниран и керамички под, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено -  шведска маса за појадок, доцен појадок, закуски во текот на денот, ручек, вечера, попладневни закуски, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалаци до 02.30 часот, некои увозни алкохолни пијалаци, сладолед во одредени часови.

  Не се вклучени: сите други увозни пијалаци, сите флаширани пијалаци, енергетски пијалаци, специјални вина, свежи овошни сокови, À la Carte ресторан со претходна резервација и доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, снек бар, бар покрај базен, лоби бар, À la Carte Ресторани Camlik (рибен ресторан).

  Доктор, перална, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI-FI интернет конекцијата во лобито е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа.

  Лежалки, чадори за сонце, крпи за плажа, душеци се бесплатни.

  Приватните павилјони се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, тобогани, одбојка, пинг-понг, кошарка, фитнес центар, тениски терени, турска бања, сауна, парна бања.

  Дополнително се наплаќа: спортови на вода, билијард, масажа, рефлектор за тениски терени, куглање, билијард, компјутерски игри, центар за убавина и здравје, професионални фудбалски игралишта 105x55m.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца помеѓу 4-12 години со специјални програми во текот на денот и во вечерните часови.

   

  Хотелот е реновиран во 2019 година.

  Забелешка: Гостите на Lonicera World Hotel можат да ги користат сите области и содржини на Lonicera Resort & Spa Хотел, освен главниот ресторан.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација