Meridia Beach Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Meridia Beach Hotel
 • 31 слики
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Плажа со камчиња
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Meridia Beach Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Окурчалар на 30км од Аланија и на 100км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 330 соби во главна зграда и во вилите

  • Стандардни соби (24м², една спална, едно купатило, макс.2+1 лица, некои соби се со кревети на спрат и може да се сместат 2+2 лица),
  • Фамилијарни соби (45м², две спани, едно купатило, макс. 4 лица
  • Клуб фамилијарни соби 1 (две спални, една со француски лежај, друга со кревети на спрат, макс. 4 лица),
  • Клуб фамилијарни соби 2 (три спални, една со француски лежај, другата со два единечни кревети и третата со кревети на спрат, едно купатило, макс. 6 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш, фен, клма, телефон, мини бар (вода и безалкоолни пијалоци по пристигнувањето, потоа се дополнува секој ден само со вода), сеф, ламинат на подот, сателитска ТВ со музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, доцна вечера, сите локални алкоолни и безалкохолни пијалоци до 24:00 часот, сладолед во одредени часови, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, бар на плажа од 10:00 – 17:00 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на мени листата, премиум пијалоци и специјални вина, свежо цедени сокови, турско кафе, сите флаширани пијалоци, спакуван сладолед, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан на шведска маса, À la Carte ресторани: турска кујна и рибен ресторан, бар во лобито, снек бар покрај базен, бар на плажа. Доктор, чување деца, перална, телефон, факс, фризер, продавници дополнително се наплаќаат. Интернет конекцијата е бесплатна во собите и во лобито.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со ситни камчиња. Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат. Пешкири за на плажа со депозит.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за деца и возрасни, лизглаки на вода, турска бања, сауна, парна бања, фитнес, пинг понг, одбојка на плажа. Дополнително се наплаќа: масажа, третмани во салонот за убавина, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот, натпревари и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца со дневни и вечерни програми.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација