Numa Bay Exclusive Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Numa Bay Exclusive Hotel
 • 44 слики
 • SPA & Wellness
 • Песочна плажа
 • 3 деца бесплатно сместување
 • Бесплатно WiFi
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Теретана
 • На плажа

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Numa Bay Exclusive Hotel

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Турклер на 26 km до Аланија и 105 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 335 соби.

  Стандардни соби (30 m², една спална соба со француски кревет или два одвоени кревети + софа или дополнителен кревет, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Супериор соби (30 m², една спална соба со француски кревет или два одвоени кревети, едно купатило, “паметна” соба – светла, завеси, ТВ се контролира со екран на допир, макс. 2 лица).

  Фамилијарни соби (40 - 45 m², две спални соби, едно купатило, макс. 4 лица).

  Дуплекс swim up соби (45 - 52m², на приземје има една спална соба со француски кревет, на горниот кат има спална соба со два кревети, едно купатило, директен пристап до полуприватен базен, макс. 2 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, VRV систем за климатизација, телефон, мини бар (вода, минерални и безалкохолни пијалаци по пристигнување, подоцна вода се полни секој ден), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет конекција, ламинат под и балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневен чај, кафе, колачи, вечера и доцна ноќни закуски, локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, À la carte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престојот во еден од нив, сладолед во одредени часови, слаткарницата е отворена постојано, снек бар на плажа од 10.00 – 17.00 часот.

  Не се вклучени: специјални и луксузни увозни пијалаци, свежо цедени сокови, турско кафе, флаширани пијалаци, услуга во соба. Пијалаците во диско клубот се вклучени во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторани - скара, азиски и рибна кујна, бар покрај базен и на плажа.

  Доктор, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI-FI интернет е бесплатен во хотелот.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, базен за релаксација (+16), тобогани, фитнес центар, пинг-понг, одбојка на плажа.

  Со доплата: СПА и велнес центар, турска бања, сауна, парна бања, спортови на вода, масажа и билијард.

  Забавни програми во текот на денот, музика во живо секоја вечер и двапати неделно шоу со танци. Мини клуб за деца од 4 - 12 години.

   

  Хотелот е реновиран во 2022 година / слаткарница, главен базен, простор за сончање

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Ноќен клуб
  • Пикадо
  • Сала за вежбање (Теретана)
 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан
 • Базени
  • Надворешен базен

Локација